Cтати волонтером

06/12/11

Я маю бажання допомагати дітям! Хочу стати волонтером, а з чого ж почати?

1. Що в мене є? Мало грошей, не дуже багато часу, але є сили і бажання. Це вже чимало. 

2. Кого я візьму із собою? Звісно, друзів. З компанією веселіше, і зробити можливо більше. А раптом не захочуть їхати? Тоді однодумців завжди можливо знайти на форумі і detdom.info у самітності не залишить. Це, до речі, розширить коло спілкування.

3. Куди їхати?  Дитячий заклад або лікарню можливо підібрати на сайті у залежності від місця мешкання і наявності транспорту. detdom.info зможе допомогти порадою, коли і куди поїхати, поділиться матеріалами та інформацією. Слід звернути особливу увагу на вік дітей, які перебувають у закладі.

Зрозуміло, що відвідини дитячого закладу, де вимушені виховуватись діти-сироти, особливо вперше, може викликати порив емоцій. Але пам'ятайте, що Ви приїхали в гості не для того, щоб разом поплакати над життєвими проблемами, а щоб спільними зусиллями вирішити їх.

Особливо тяжко відчувається смуток в будинках дитини, де діти зовсім маленькі і беззахисні, а також в спеціалізованих школах-інтернатах для дітей з особливими потребами, де виховуються тяжкохворі діти. Тому будьте готові морально до цієї поїздки.

4. Потрібне спілкування з викладачами. Не треба забувати, що за українським законодавством директор є опікуном усіх дітей, що мешкають у дитячому закладі і відповідає за них. Цим може пояснюватися можлива прохолода при зустрічі, але не потрібно сумувати.

Перед першою поїздкою потрібно подзвонити директору, розпитати про потреби, запропонувати свою допомогу і розповісти про плани. Крім того, привезти дітям недорогі подарунки (щось з канцелярії, книжки, памперси для малюків) може кожний, а це відразу розташує до Вас працюючих там людей.

Не варто тільки везти без згоди керівництва продукти харчування. Крім того, варто дізнатися, як зручніше доїхати до дитячого закладу. Впевнені, як тільки директор та вихователі отримають підтвердження ваших добрих намірів, питання буде закрите. А тим більше, якщо намагатися їздити постійно і стати справжніми друзями їхнім вихованцям.

5. Що там будемо робити? Чим доросліші діти, тим складніше з ними налагодити контакт, але тим більше їм це потрібно. У них  і  проблеми вже недитячі. Щоб увійти у довіру можливо почати з ігор. Далі можна підготувати перегляд загальноосвітніх фільмів чи фільмів соціального характеру з послідуючим його обговорюванням. Звісно  тематику фільмів слід узгодити з керівництвом закладу. В даному випадку допоможуть поради з путівника волонтера “Допомагаємо правильно”. Пам’ятайте! Спілкування – найкращий подарунок для дітей. Спитайте їх про улюблені ігри, хобі, друзів, книжки, музику.

6. Чи зможу я їздити до дитячого будинку постійно? Про це я поки не знаю, а відтак, не потрібно давати дітям ніяких обіцянок. Особливо важливо – це не дати дітям відчуття того, що ви станете їхніми батьками (адже вони у всіх відвідувачах хочуть бачити саме це). Адже краще не обіцяти, ніж пообіцяти і не зробити.

7. Офіційно оформіть передану допомогу. Якщо Ви збираєтеся передати дитячому закладу цінний подарунок (телевізор та ін.) або посильну допомогу (памперси, ковдри та ін.), то краще оформити це актом прийому-передачі.

8. Обов’язково поділіться  результатами поїздки з усіма. Спробуйте написати статтю і розмістити на сайті або хоча б переслати інформацію про потреби закладу та фото. Це може долучити увагу інших небайдужих, а тому, і ефективність збільшиться.

Усі заплановані поїздки на місяць Ви можете переглянути у Календарі подій.

Ми радимо познайомитися з наступними матеріалами сайту: