Створення психоневрологічних відділень у дитячих будинках-інтернатах

VF
Не в мережі
Куратор закладу
ВолонтерКуратор
Зареєстрований: 01/01/09
Створення психоневрологічних відділень у дитячих будинках-інтернатах

Суть проблеми:
Після досягнення 35-річного віку вихованці дитячих будинків-інтернатів змушені покидати хоч і державну, але вже рідну для них домівку — їх примусово переводять у дорослі психоневрологічні інтернати або геріатричні пансіонати. Молоді люди, котрі практично усе своє свідоме життя (з 4 років) прожили в дитячому будинку-інтернаті, звикли до свого оточення, побуту, опиняються у новому для них світі. Таке переведення з може завдати людині непоправної травми. Були випадки, коли молоді люди тікали з психоневрологічних інтернатів та поверталися у свої попередні дитячі будинки-інтернати, а коли по них приходили знову — ховалися, наче малі діти, благаючи не віддавати їх. Журналісти неодноразово висвітлювали кричущі історії про нелюдські умови утримання людей у психоневрологічних інтернатах. Безумовно, що гості рідше відвідують психоневрологічні інтернати, аніж дитячі будинки-інтернати — останні користуються більшою “популярністю” серед благодійників. Вирішення проблеми є — створення у дитячих будинках-інтернатах психоневрологічних відділень, за наявності яких вихованці, котрі досягли 35-річного віку, можуть до кінця життя залишатися у вже рідних для них стінах.
 
Кінцева ціль:
Психоневрологічні відділення є у всіх дитячих будинках-інтернатах України.
 
Дитячі будинки-інтернати, у яких створено психоневрологічні відділення*:
- Снятинський дитячий будинок-інтернат (ІІ профіль, Івано-Франківська область, скан-копія положення про психоневрологічне відділення знаходиться ]]>ТУТ]]>).
* Інформація уточнюється та доповнюється, є відомості про створення психоневрологічних відділень у інших дитячих будинках-інтернатах.
 
Пропонований план:
1. Дослідити загальну ситуацію по Україні, надіславши інформаційні запити до управлінь (департаментів) соціальної політики із такими запитаннями:
- чи розглядалося питання про створення психоневрологічних відділень у дитячих будинках-інтернатах області;
- чи ініціювали самі дитячі будинки-інтернати створення таких відділень при них;
- чи є об'єктивні перешкоди (якщо є — які саме) для створення психоневрологічних відділень у дитячих будинках-інтернатах області.
2. Відповіді на інформаційні запити викласти в загальний доступ для обговорення та аналізу.
3. Підтримати директорів дитячих будинків-інтернатів, які бажають створити психоневрологічні відділення:
- залучаючи ЗМІ до висвітлення проблеми переведення вихованців дитячих будинків-інтернатів у дорослі психоневрологічні інтернати, зокрема шляхом проведення журналістських розслідувань наслідків таких переведень;
- надсилаючи звернення від волонтерів, громадських та благодійних організацій до управлінь (департаментів) соціальної політики, Міністерства соціальної політики України, інших органів;
- передаючи їм зібрану інформацію, зокрема копії офіційних документів щодо практики створення та діяльності психоневрологічних відділень.
...


Поділитися з друзями:
Зображення користувача kirovograd.
Не в мережі
Куратор закладу
ВолонтерКуратор
З detdom.info:
8 років 6 місяців 20 годин
Створення психоневрологічних відділень у дитячих будинках-інтернатах

Маленькое уточнее для читающих этот пост ... речь идет про специальные интераты для инвалидов, а не обычные школы-интернаты. 

__________________

Делая все от нас зависящее ради детей, мы пробуждаем все самое лучшее в нас самих ...

066-658-59-03

098-760-13-45

Не в мережі
Новачок
З detdom.info:
4 місяців 12 днів 18 годин
Створення психоневрологічних відділень у дитячих будинках-інтернатах

мда уж