Мій друг

Одним із ефективних напрямів допомоги дітям є індивідуальна дружба. Ця діяльність базується на особистій причетності дорослого до життя окремої дитини. Суть цього напрямку полягає в тому, що доросла людина бере шефство над дитиною і підтримує її до того часу, поки це буде потрібно. 

Індивідуальна підтримка дитини як напрямок допомоги дітям-сиротам з’явився в Росії у 2006 році. Тоді було створено Інтернет - спільноту «Невидимі діти», яка успішно працює в багатьох регіонах країни. На сайті «Невидимі діти» за ці роки було зібрано велику кількість інформації, а також літератури про життя дітей-сиріт, а також про саме шефство.

Український проект "Мій друг" набагато молодший. В 2008 році до проекту «Невидимі діти» було включено невеликий дитячий будинок в Миколаївській області. І тільки в серпні 2009 року було створено власне український проект, який на той час охоплював дві школи-інтернат в Полтавській. У 2014 році до проекту приєдналась одна школа-інтернат на Київщині, а наприкінці 2015 року притулок та будинок-інтернат у Харківській області, ще один інтернат у Київській області та школа-інтернат на Житомирщині. 

При створенні проекту передбачалося виключно спілкування дитини і дорослого друга у письмовій формі. Тобто вони ведуть переписку, в ході якої ближче знайомляться і створюють певні дружні відносини. Але згодом відносини ставали настільки близькими, що письмового спілкування ставало недостатньо, і люди починали регулярно їздити до дітей. Тож, на сьогодні набула поширення, так звана контактна дружба, яка передбачає регулярну переписку з дитиною, привітання дитини з деякими святами, поїздки та зустрічі.

Проект ґрунтується на бажанні і можливості старшого друга зблизитись зі своїм підопічним. Більшість дорослих-друзів, стверджують, що міцні довірливі відносини з дитиною будуються лише при особистому знайомстві та постійному спілкуванні з дитиною.

Тому, якщо Ви дійсно бажаєте ефективно допомогти дітям, допоможіть конкретній дитині ставши її другом. Але потрібно пам’ятати про велику відповідальність, яка ляже на Ваші плечі, про час, який необхідно буде витратити для спілкування з дитиною. Якщо Ви просто відвідуєте дітей в інтернаті, це одне, напевно більшість дітей навіть не запам’ятає Вашого імені, а у випадку індивідуальної дружби дитина буде звикати до Вас, до того, що в неї є той, хто про неї пам’ятає. Напевно непотрібно далі розповідати про почуття дитини, якщо старший друг після декількох візитів або телефонних дзвінків вирішить, що рішення прийняти участь у проекті було тільки його тимчасовими емоціями … А якщо таке рішення є обдуманим, обговореним на сімейній нараді, то ми будемо дуже раді бачити Вас в рядах наших друзів!

Більше про проект "Мій друг" ви можете дізнатися з вебінарів:

Індивідуальна дружба з дитиною в інтернатному закладі 

Індивідуальна дружба з випускником інтернатного закладу

Більше про проект "Мій друг"

Якщо ви бажаєте приєднатись до проекту "Мій друг"
зв'яжіться із координатором detdom.info Альоною Гребенніковою + 38 (050) 416-12-48
 

Останні новини проекту:

22/06/17

Новини з табору :)

Триває другий тиждень нашого табору "Мій друг". Дітвора активно відпочиває, соціалізується та приймає участь у різних творчих майстер-класах
12/06/17

Ми стартували!

Ура! Літній детячий реабілітаційний табір "Мій друг" успішно стартував. Вчора поселенці - 4-ро хлопчиків та 4-ри юних леді прибули до табору. Після знайомства та вечері дітлахам влаштували екскурсію околицями села. Тож гарного плавання табору! Дякуємо всім, хто долучився до його організації та підготовки!
15/05/17

Потреби табору "Мій друг"

Як ви вже знаєте цьогоріч ми запланували проведення дитячого реабілітаційного табору "Мій друг". Підчас табору 10 підопічних діток матимуть змогу пройти реабілітацію, здобути чи розвинути соціальні навики, відпочити. Старт табору заплановано на 10 червня, а це менше ніж через місяць. 
15/05/17

Мій дім- моя фортеця!

Друзі, впевнена всі пам'ятають нашого підопічного випускника інтернату, Юрка. У 2015 році ми всім світом збирали кошти на купівлю житла юнаку. І ще тоді Юрко, за домовленістю з власником, почав обживати будиночок, облаштовувати територію, вести господарство. Так от, нарешті, всі паперові справи завершилися і 10 травня Юрко став повноправним власником будинку. Щиро вітаємо молодого господаря! Наснаги, здоров'я та доброї долі!
05/05/17

Освоюємо професійні навички :)

27 квітня дітвора з Великополовецької СЗОШ-інтернат вивчала професії та пробувала свої сили у містечку KidsWill. Мета - познайомити дітей з різними професіями. У супроводі вихователів та волонтерів 22 дитини завітали до міста професій. Спочатку на них чекала ознайомча екскурсія по станціям, далі кожен спробував себе у тій чи іншій професії, заробляючи місцеві кошти, які потім міг витратити на розваги, солодощі, покупки. Заклад чи установа:  Великополовецька спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів
10/04/17

День з молодшими друзями :)

8 квітня був незвичайний день. Це був день нових емоцій, розваг і досвіду для 22 двох діток та 12 дорослих. Старші друзі та волонтери detdom.info організували для підопічних дітей з Великополовецької СЗОШ-інтернат похід у кіно. Заклад чи установа:  Великополовецька спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів

Пробігти марафон на підтримку організації літнього табору "Мій друг"!

Наші давні та хороші британсько-українські друзі Ukraine Charity знову вирішили підтримати нашу ініціативу
04/04/17

Літній реабілітаційний табір для молодших друзів «Мій друг»

Для чого? Мета табору - розвиток у дітей необхідних для самостійного життя навиків, реабілітація та адаптація дітей до звичайних побутових умов, соціалізація у суспільстві Для кого?  10 дітей віком від 8 до 16 років Коли? З 10 червня по 11 липня 2017 року
15/02/17

Тренінг по індивідуальній роботі з дітьми

11-12 лютого пройшов черговий тренінг по індивідуальній роботі з дітьми.  Ще 10 бажаючих стати Старшими друзями пройшли навчання та підготувалися до роботи з дітьми. Тренінг не лише дає необхідні знання, а й допомагає зрозуміти людині, чи готова вона розпочати індивідуальну роботу з окремою дитиною.  Тож теоретичний курс пройдено, попереду прийняття рішень і практика Хай здобуті знання допоможуть Старшим друзям у спілкуванні з дітьми!
06/02/17

З Днем Старшого друга!!!

Дорогі старші друзі, вітаємо вас з Днем Старшого друга! Минулого року ми започаткували чудову традицію - 6-го лютого відзначати День Старшого друга! 
Збір матеріалів