Мій друг

Одним із ефективних напрямів допомоги дітям є індивідуальна дружба. Ця діяльність базується на особистій причетності дорослого до життя окремої дитини. Суть цього напрямку полягає в тому, що доросла людина бере шефство над дитиною і підтримує її до того часу, поки це буде потрібно. 

Індивідуальна підтримка дитини як напрямок допомоги дітям-сиротам з’явився в Росії у 2006 році. Тоді було створено Інтернет - спільноту «Невидимі діти», яка успішно працює в багатьох регіонах країни. На сайті «Невидимі діти» за ці роки було зібрано велику кількість інформації, а також літератури про життя дітей-сиріт, а також про саме шефство.

Український проект "Мій друг" набагато молодший. В 2008 році до проекту «Невидимі діти» було включено невеликий дитячий будинок в Миколаївській області. І тільки в серпні 2009 року було створено власне український проект, який на той час охоплював дві школи-інтернат в Полтавській. У 2014 році до проекту приєдналась одна школа-інтернат на Київщині, а наприкінці 2015 року притулок та будинок-інтернат у Харківській області, ще один інтернат у Київській області та школа-інтернат на Житомирщині. 

При створенні проекту передбачалося виключно спілкування дитини і дорослого друга у письмовій формі. Тобто вони ведуть переписку, в ході якої ближче знайомляться і створюють певні дружні відносини. Але згодом відносини ставали настільки близькими, що письмового спілкування ставало недостатньо, і люди починали регулярно їздити до дітей. Тож, на сьогодні набула поширення, так звана контактна дружба, яка передбачає регулярну переписку з дитиною, привітання дитини з деякими святами, поїздки та зустрічі.

Проект ґрунтується на бажанні і можливості старшого друга зблизитись зі своїм підопічним. Більшість дорослих-друзів, стверджують, що міцні довірливі відносини з дитиною будуються лише при особистому знайомстві та постійному спілкуванні з дитиною.

Тому, якщо Ви дійсно бажаєте ефективно допомогти дітям, допоможіть конкретній дитині ставши її другом. Але потрібно пам’ятати про велику відповідальність, яка ляже на Ваші плечі, про час, який необхідно буде витратити для спілкування з дитиною. Якщо Ви просто відвідуєте дітей в інтернаті, це одне, напевно більшість дітей навіть не запам’ятає Вашого імені, а у випадку індивідуальної дружби дитина буде звикати до Вас, до того, що в неї є той, хто про неї пам’ятає. Напевно непотрібно далі розповідати про почуття дитини, якщо старший друг після декількох візитів або телефонних дзвінків вирішить, що рішення прийняти участь у проекті було тільки його тимчасовими емоціями … А якщо таке рішення є обдуманим, обговореним на сімейній нараді, то ми будемо дуже раді бачити Вас в рядах наших друзів!

Більше про проект "Мій друг" ви можете дізнатися з вебінарів:

Індивідуальна дружба з дитиною в інтернатному закладі 

Індивідуальна дружба з випускником інтернатного закладу

Більше про проект "Мій друг"

Якщо ви бажаєте приєднатись до проекту "Мій друг"
зв'яжіться із координатором detdom.info Альоною Гребенніковою + 38 (050) 416-12-48
 

Останні новини проекту:

05/01/17

Знакомьтесь Старший и Младший друг!

Знакомьтесь Дарина и Оксана!
08/12/16

Знакомьтесь Старший и Младший друг!

Знакомьтесь Люда и Юля! :) 
24/11/16

Саміт "Будь зі мною"

22 листопада пройшов саміт "Будь зі мною". Основною ціллю саміту було привернути увагу громадських організацій та суспільства до питання наставництва над дітьми-сиротами.
17/11/16

Знакомьтесь Старший и Младший друг!

Знакомьтесь Люба и Настя! По-моему, они даже похожи  
07/11/16

Ділимося досвідом допомоги дітям

Команда detdom.info поділилася досвідом дієвої допомоги дітям, що виховуються в інтернатних закладах на ІІІ Всеукраїнській конференції керівників і співробітників єпархіальних відділів у справах сім’ї, що проходила у м. Києві з 30 жовня по 3 листопада 2016 року. Кожна поїздка до дітей, позбавлених батьківського піклування, має сприяти формуванню життєво-важливих навичок у дітей.
03/11/16

Терміново потрібна допомога електрика

Старший друг Марія, звертається з проханням допомогти знайти електрика, який має змогу разом з нею виїхати у село, де проживає родина Молодшого друга, Насті, оцінити стан електромережі і надати рекомендації щодо ремонту.
01/11/16

Презентація проекту "Мій друг" на молодіжному з'їзді

28-30 жовтня команда detdom.info прийняла участь у роботі Першого Всеукраїнського зльоту православної молоді України. Координатор detdom.info, Альона Гребеннікова, презентувала проект індивідуальної роботи з дітьми в інтернатному закладі "Мій друг". Молодь з різних куточків України почула про наш досвід волонтерства, дізналася як організувати ефективну роботу з дітьми-сиротами в своєму регіоні, отримала необхідні для старту орієнтири.
27/10/16

История одной дружбы

Знакомьтесь Женя и Димка
08/09/16

Рада ввела інститут наставництва над дітьми-сиротами

Верховна Рада України прийняла в другому читанні президентський законопроект ]]>№4784 "Про внесення змін до закону "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування"]]> з наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування". За проект закону проголосували 247 парламентарів, передає кореспондент РБК-Україна.
02/09/16

Старший и младший друг :)

Знакомьтесь Маша и Настя! Как-то с первого раза пытливая и коммуникабельная Настя очаровала Машу. Каждую следующую встречу обе ждали с нетерпением, ведь ещё столько интересного можно обсудить. В декабре Святой Николай подарил Насте телефон и он стал главным средством коммуникации со Старшим другом, если встретиться не получалось.
Збір матеріалів