Зображення користувача vagitnar.

User title

Новачок

Інформація

Веб-сторінка
http://vagitnaya.pp.ua
Інтереси
За статистикою, кожної 80-й майбутній мамі оголошують, що в неї вагітність двійнею. Це означає, що в утробі розвиваються відразу два малюка, і така вагітність називається багатоплідної.
Біографія

Поведінка майбутньої мами
Обов'язковою умовою для нормального перебігу багатоплідної вагітності є режим дня, в якому більша частина вільного часу буде відведено відпочинку. Лікар може порадити дотримуватися постільного режиму, якщо симптоми вагітності двійнею проявляються підвищеною стомлюваністю і сонливістю.

Також важливо стежити за прибавками у вазі, харчування при вагітності двійнятами повинно бути збалансовано. Щоб уникнути зайвої ваги, харчуватися потрібно невеликими порціями, але частіше. Раціон майбутньої мами повинен забезпечувати обох малюків потрібними живильними компонентами, тому до його складу повинні входити продукти, багаті залізом, кальцієм, фолієвою кислотою та іншими вітамінами і мікроелементами. Додатково слід приймати полівітамінний комплекс, прописаний лікарем.

Багатоплідна вагітність вимагає відповідального ставлення до неї самої майбутньої мами. Потрібно уважно прислухатися до власних відчуттів, при появі будь-яких ознак неблагополуччя важливо звертатися за лікарською допомогою.

Многояйцевая двійня
Факт народження многояйцевой двійні, за статистикою, зустрічається частіше — в 70% випадків. Механізм її розвитку полягає в одночасному дозрівання двох яйцеклітин в одному або обох яєчниках, які запліднюються двома сперматозоїдами в результаті статевого акту.

Іноді яйцеклітини можуть запліднюватися сперміями двох різних чоловіків, у наші дні ця ситуація зустрічається все частіше. Якщо однояйцевая двійня має абсолютно однаковим набором хромосом, народжується однієї статі і зовні має дивовижну подібність, як дві краплі води, то діти, народжені в результаті разнояйцевой вагітності, можуть мати лише окремі загальні риси, бути різної статі, як звичайні брати і сестри.

Однояйцевая двійня
При разнояйцевой двійні кожен плід розвивається з однієї яйцеклітини і має власну плаценту і амніон. При однояйцевой двійні запліднена яйцеклітина тільки після злиття зі сперматозоїдом ділиться на дві і більше частин, кожна з яких починає формуватися як самостійний організм, при цьому плодовий міхур і плацента у них будуть загальними. У результаті на світ з'являються діти з ідентичним набором генів. Така вагітність називається монохоріальної диамниотической.

Читайте також: ]]>як дізнатися день овуляції]]>

Особливості вагітності двійнею
Чекати відразу кількох малюків і одного — дві абсолютно різні речі. Очікування двійні пов'язане з певними ризиками.

Після кесаревого
Оперативні пологи збільшують ризик розвитку ускладнень при наступних вагітностях та пологах. Якщо рубець на матці є неповноцінним, лікарі наполягають на штучному перериванні вагітності двійнею, навіть якщо вона розвивається нормально і жінка здорова.

Якщо жінка раніше перенесла кесарів, має відбувся рубець і завагітніла двійнею, то пролонгувати таку вагітність рекомендується до 30 тижня, після чого проводиться розродження оперативним шляхом. Це важливо для профілактики ризику розриву матки та інших ускладнень, які складно розрахувати заздалегідь.

Після ЕКЗ
Метод екстракорпорального запліднення у половини жінок закінчується багатоплідністю. Вагітність двійнею, що настала після ЕКЗ, пояснюється тим, що в порожнину матки лікар підсаджує відразу кілька ембріонів. Деякі з них не можуть потрапити в слизовий шар матки і гинуть, а два або три успішно прикріплюються і продовжують розвиток.

У рідкісних випадках лікарі вдаються до редукції — штучного видалення прижилися ембріонів, залишаючи в матці одного і двох дітей за бажанням жінки або орієнтуючись на стан її здоров'я. Детальніше про ЕКО →

Друга вагітність двійнею
Подібне трапляється рідко. Найчастіше повторна вагітність двійнею спостерігається в результаті другого успішного ЕКО. У будь-якому випадку, жінку ставлять на строгий контроль у жіночій консультації. З другого триместру їй рекомендується госпіталізація в стаціонар для того, щоб контролювати, як буде протікати вагітність двійнею по тижнях.

Друга вагітність двійнею

Календар вагітності
Яким буде розвиток двійні по тижнях вагітності? Розглянемо більш докладно.

1-10 тиждень
Ознаки двійні на ранніх термінах вагітності збігаються з одноплодовій вагітністю, але токсикоз з'являється раніше. До 8 тижня обидва плода підростають до 3 см, тому їх можна побачити за допомогою УЗД. Після 8 тижнів ембріональний розвиток закінчується, до 10 тижня сформовані серця. Вага кожного плода становить приблизно 5 р.

10-20 тиждень
Вагітність двійнятами з 10 по 20 тиждень характеризується швидким зростанням обох плодів, при цьому матка стрімко збільшується в розмірах, і жінці вже потрібно спеціальний одяг для майбутніх мам. З 16 тижня вагітності двійнею можна розрізнити стать дітей по УЗД і розрахувати приблизну масу тіла і вага.

Органом метаболізму залишається плацента, але у плодів вже є зародкові органи травної та видільної системи: вони здатні ковтати плодові води і виводити продукти розпаду через сечовий міхур. Ворушіння двійні жінка може відчути при вагітності з 16 тижня, довжина тіл плодів до цього терміну складає не менше 17 см, а вага — 200 р.

20-30 тиждень
Особливості вагітності двійнею з 20 тижня також характеризуються швидким ростом матки, прискоренням метаболізму. Малюки починають інтенсивніше рухатися, завдаючи майбутньої матері чимало незручностей. Календар вагітності двійнею підказує, що до 25 тижня ріст плодів збільшується до 30 см, а вага — до 700 р. Зовні малюки вже нагадують новонароджених.

Ознаки вагітності двома плодами або двійнею за гестационному калькулятору виражаються у вигляді почастішання сечовипускання, виражених набряках, посилення втоми. До 28 тижня малюки стають життєздатними, за умови передчасного розродження вони мають високі шанси вижити. До 30 тижня вага одного плоду складає близько 1000 г, зріст — 35 див.

Вагітність двійнею - подвійне навантаження на організм

30-40 тиждень
З 30 тижня вагітності двійнею її особливістю стає поява помилкових сутичок. Живіт майбутньої мами настільки великий, що питання, як спати під час вагітності двійнею, стає все більш актуальним. Рекомендується лежати на лівому боці і по можливості придбати подушку для вагітних.

Також жінку переслідують печія і часті позиви до сечовипускання. З 36 тижня, згідно з календарем вагітності, жінку з двійнятами госпіталізують в пологовий будинок. До цього моменту малюки досягають у зростанні 45-50 см і важать 2,2-3 кг

Contact

Website
http://vagitnaya.pp.ua

Personal

Ім'я
Оля

Історія

Зареєстрований вже
7 років 1 month